• Страница 4 из 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Форум о Турции - Турция Для Друзей » Rusça dili » Rusçayi oğreniyoruz » Turk arkadaslarimiza Rusca ogrenmek icin yardim ediyoruz (Turk arkadaslarimiza Rusca ogrenmek icin yardim ediyoruz)
Turk arkadaslarimiza Rusca ogrenmek icin yardim ediyoruz
fabricio26Дата: Четверг, 2010-04-08, 1:33 AM | Сообщение # 61
Мимолетный
Награды: 0
Замечания: 0%
Статус:
Arkadaşlar ne olur yardım edin... RUSÇA ÖĞRENMEK İSTİYORUM! ama nereden başlayacağımı bilmiyorum. Bunun için bulunduğum şehirde belki bir kursa gidebilirdim, ama bulunduğum şehirde Rusça kursu yok :(( bu yaz sonu Minsk'e gideceğim ve en azından derdimi anlatacak kadar Rusça dil bilgisine sahip olmam gerekiyor. sad Pfff.... çıldıracağım, internette yorumları okuyorum ve bu dili öğrenememekten korkuyorum. İlk sorum bu dili görsel ve işitsel materyallerle öğrenmem mümkün mü yoksa illa ki gidip Rusçayı yerinde mi öğrenmem gerekiyor. Dediğim gibi, ilk etepta bana derdimi anlatacak kadar Rusça yeterli olacak, (derdimi anlatacak kadar derken, günlük konuşmalardan bahsediyorum) uzman filan olmak istemiyorum. Belki daha sonra Rus diline hakim olabilirim smile İkinci sorum, Rus dilini nasıl öğremeye başlayabilirim. Aslında sorularımın hepsi aynı, sadece başlangıç için, acele etmeden ama hızlı olarak Rusçayı nasıl öğrenebilirim? sad

ZeitgeistДата: Четверг, 2010-04-29, 5:16 PM | Сообщение # 62
А тут интересно
Награды: 5
Статус:
fabricio26,

Acele etmeden , yavaş yavaş , gramer tablolarını karşına alarak , onlarla konuşarak ve yorumlayarak çalışmalısın.Moralini ise mutlaka yüksek tutmalısın.İsmin halleri tablosunu ve ekleri ezberlerken çok hata yapacaksın.Bunların hepsini normal karşılamazsan şevkin kırılır.Hiç kimse düşüp kalkmadan bunu çözemiyor.İçini rahat tutman çok önemli.

Ayrıca, günlük konuşma kalıplarını ezberlemekte fayda var.Gramerin geliştikçe,yorumlayarak neden olduğunu ilerde anlayacaksın.İleride 'Zaten konuşuyorum,yanlış konuşsam da olur' diye düşünürsen hata yaparsın.Doğrusunu öğrenmekte her zaman fayda var.Yoksa 'pazarcı' diline sahip olursun.Bu hoş bir intiba bırakmaz karşı tarafta.

Kulak alışkanlığı açısından Rusça müzikler indir ve dinle.Televizyonu aç izle.Anlaman önemli değil . Herşey zamanla . Soruların olduğunda da burdan yazışabiliriz.

Bol şanslar

Defne

ЯкамозДата: Понедельник, 2010-08-16, 0:15 AM | Сообщение # 63
Мимолетный
Награды: 1
Статус:
Добрый день Всем! Я из Баку, но живу в городе Измир. Мне очень приятно что у Вас есть такой интересный форум и более подробные информации о Турции.. Всем Приветсвую!

mazelkaДата: Понедельник, 2010-08-16, 2:53 PM | Сообщение # 64
Мимолетный
Статус:
Selam! Kiev'de rusça öğrenen türkler varsa yardım edebilirim smile

terminciДата: Понедельник, 2010-10-18, 6:13 PM | Сообщение # 65
Мимолетный
Статус:
privet dorogie uçastniki!
Ya novıy i jelayu moç pravilno govarit i ponimat s russkim yazıkom. Yesli vı mne pomogaete, budu ya oçen rad. Sposibo.

YalanDunyaДата: Понедельник, 2010-10-18, 6:23 PM | Сообщение # 66
Бывалый
Награды: 182
Статус:
terminci, rus harfları okuyabilir misin?

Hayatımı çok seviyorum))

terminciДата: Суббота, 2010-11-27, 10:21 PM | Сообщение # 67
Мимолетный
Статус:
YalanDunya,
Merhaba yalan dünya, ben 63 yaşında bir amcanızım. Rusça gramerim iyi sayılır. Pratiğim hemen hiç yok. Gayem, atelevizyonda rusça haberleri dinleyecek, filimleri izleyecek bir srviyeye gelmek. Sağ olsun Muhatap kardeşimiz bana yardım ediyor. Onun çok vaktini almamak üzere diğer arkadaşların yardımı da beni sevindirir. Selamlar, iyi günler. Varol Tümer.

Добавлено (2010-11-27, 10:20 PM)
---------------------------------------------
Af edersiniz! İmla hatası yapmışım: " Gayem,televizyonda rusça haberleri dinleyecek, filimleri izleyebilecek bir seviyeye gelmek"

Добавлено (2010-11-27, 11:21 PM)
---------------------------------------------
Merhaba arkadaşlar,
" - Cоответственно скачать и слушать онлайн бесплатно без регистрации" cümlesindeki 'Cоответственно' kelimesinin türkçe karşılığı nedir?
Bildirirseniz sevinirim. Teşekkürler!

svetlichek80Дата: Среда, 2012-03-14, 8:19 PM | Сообщение # 68
Мимолетный
Статус:
Аркадий, merhaba ben az biliyorum rusca ve rusyadayim gelistirmek istiyorum cok zor anliyorum yardim edebilirmisiniz ?

Форум о Турции - Турция Для Друзей » Rusça dili » Rusçayi oğreniyoruz » Turk arkadaslarimiza Rusca ogrenmek icin yardim ediyoruz (Turk arkadaslarimiza Rusca ogrenmek icin yardim ediyoruz)
  • Страница 4 из 4
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Поиск:
Реклама
Последние комментарии