• Страница 1 из 1
  • 1
Модератор форума: vetabel  
Форум о Турции | Турция Для Друзей » Турецкое кино » Клуб любителей турецких фильмов » Geriye Kalan 2012
Geriye Kalan 2012
gaydeДата: Пятница, 2013-07-26, 5:01 PM | Сообщение # 1
Бывалый
Группа: Друзья
Сообщений: 2509
Награды: 75
Репутация: 20
Замечания: 0%
Статус:

7 yıldır evli olan Sevda’nın güzel ve düzenli dünyası kocası Cezmi’nin kendisini aynı hastanede çalışan Zuhal’le aldattığını fark etmesiyle sarsılır. Cezmi’yle olan evliliği Sevda’nın hayattaki en büyük başarısıdır. Cezmi onun koruyucusu, güvencesi, sosyal ve duygusal sığınağıdır. Yalnız kalmaktan, küçük kızını babasız büyütmekten, evini ve gelecek hayallerini kaybetmekten korkar. Öteki kadın Zuhal ise birkaç yıl önce kocasından ayrılmış, 10 yaşında hasta bir oğlan çocuğuyla yalnız kalmıştır. Bütün yalnız kadınlar gibi yetersiz bir zaman ve enerjiyi çok fazla şey arasında paylaştırmaya, ayakta durmaya çalışır. Cezmi, Zuhal’in endişeli ve yorgun hayatına beklenmedik bir heyecan, özlediği bir cinsellik ve erkeklerin sağlayabildiği türden bir güvenlik duygusu getirir. Sevda annesinin de öğüdüyle, Cezmi’ye hiçbir şey sezdirmeden evindeki saat gibi düzeni sürdürmeye devam ederken, aynı ev kadını titizliğiyle Zuhal’in peşine takılır. Evine bile girmeyi başararak onun günlük alışkanlıklarını, düzenini, saatlerini öğrenir. Her geçen gün Cezmi’nin kendisini bu ilişkiye biraz daha kaptırışını izler. Zuhal’in eski kocası Mustafa’nın, karısını yeniden kazanmak için geri dönüşüyle üçlü arasındaki nazik denge tamamen alt üst olacak ve şiddet yüklü bir sona sürükleneceklerdir..

While both separately living under brutal and demanding conditions of city life, Sevda and Zuhal's paths intersects when Sevda's husband Cezmi starts having an affair with one of his colleagues in hospital, Zuhal. This betrayal is life threatening for Sevda, who considers her marriage and the perfect order of daily life she created as a huge success. .she feels obliged to protect her home, her daughter and her future. Without even considering facing with her husband, she goes after Zuhal. Divorced with one little boy, and long hours worker to survive, Zuhal is like a living proof for Sevda's fears. Carrying along her mothers advices, guidance and life experiences with herself, Sevda follows her victim, gathers information about her and eventually kills her.

Вольный перевод
Севда 7 лет замужем за Джезми, растит дочь и считает свой брак идеальным, вдруг узнает, что ее муж изменяет с коллегой Зухал, разведенной женщиной, растившей одна 10летнего сына. Севда боится остаться одной, растить дочь без отца, боится крушения всех ее мечт и желаний . Следуя совету своей матери, она начинает борьбу. Она проникает в квартиру Зухал, изучает ее привычки и в конце концов убивает ее.

Еще один фильм об измене, и опять же- со сцены сошла любовница, правда не по собственной воле. И опять же, жаль ребенка. До чего может довести борьба за собственного мужа спокойных турецких домохозяйек, однако :dash2:
Прикрепления: 1532532.jpg(175.9 Kb)
 
Форум о Турции | Турция Для Друзей » Турецкое кино » Клуб любителей турецких фильмов » Geriye Kalan 2012
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:
Последние комментарии